Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası
Doktorunuza Sorun

AKILLI LENSLERLE HAYATA BAKIŞINIZ DEĞİŞECEK

AKILLI LENSLERLE HAYATA BAKIŞINIZ DEĞİŞECEK
Paylaş
Yakın, uzak gözlükleri kullanmak istemeyen,  kontakt lens ve gözlük kullanmanın zorluklarından yakınan hastalara akıllı lensler çözüm sunuyor. İleri derecede görme bozukluğuna sahip hastalarda göz içine operasyonla yerleştirilen akıllı lenslerle ilgili en çok merak edilenleri Kudret Göz İstanbul Başhekimi Göz Hastalıkları Uzm. Op. Dr. Nail Sönmez’e sorduk.

3 Soruda Akıllı Lensler…

Akıllı lens nedir?

Kudret Göz İstanbul Başhekimi  Op. Dr. Nail Sönmez: “Her yaşta hayatını aktif olarak sürdürmek isteyen günümüz insanının gözlük kullanmanın zorluklarından kurtulmak istemesi farklı mesafelerdeki görme sorunlarına aynı anda çözüm sunan akıllı lens teknolojisini yarattı. Akıllı lensler, göz içi lens operasyonlarında kullanılmaktadır. Hem yakın, hem orta, hem de uzak mesafede net görüş sağlayarak hastalara konfor sağlar.”  

Hangi hastalıkların tedavilerinde uygulanır?

Op. Dr. Nail Sönmez: “Hipermetrop, miyop, astigmat gibi görme bozukluklarının tedavisinde excimer lazer uygulamalarının yanı sıra kullanılan yöntemlerden biri de göz içi lens operasyonlarıdır.  Göz içi lens operasyonları lazer tedavisi için uygun kornea kalınlığına sahip olmayan ve ileri derecede göz bozukluğu olan hastalarda uygulanabilir. Böylelikle akıllı lensler, excimer lazer tedavisinden yararlanamayan hastaların gözlük kullanım  ihtiyacına çözüm sunar. Katarakt tedavisinde kullanılan akıllı lensler  kataraktı ve görme bozukluklarını aynı anda  giderir. Katarakt tedavisinden sonra hastalar uzak ya da yakın gözlüğüne ihtiyaç duymaz.  Akıllı lens teknolojisinden yararlandığımız bir diğer hastalık da presbiyopidir. Presbiyopi yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan özellikle 45 yaş üzerinde görülen yakını görememe problemidir. 45 yaş ve üzerinde aktif olarak hayatını sürdüren, bilgisayar kullanan, araba süren hastaların orta mesafede de net görüş ihtiyacı, yaşlanma belirtisi olarak görülen gözlüklere daha pratik ve daha konforlu çözüm arayışları presbiyopi tedavisinde akıllı lens kullanımını arttırdı.”

Alerji yapar mı, yan etkisi var mıdır?

               Kudret Göz İstanbul Başhekimi Göz Hastalıkları Uzm. Op. Dr. Sönmez: “Akıllı lensler ileri bir teknoloji ile gözün doğal yapısına uygun olarak üretilmektedir. Dolayısıyla gözün kabul etmemesi gibi bir durum ya da alerjik reaksiyon söz konusu olmaz.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU