Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası
Doktorunuza Sorun

YABANCI DOKTORLARA ÖRNEK OLUYORUZ

YABANCI DOKTORLARA ÖRNEK OLUYORUZ
Paylaş


SAĞLIK, TURİZMDE LOKOMOTİF OLMAYA ADAY!

Kırgız Hastaların Tercihi Türkiye!

2016 yılının başından eylül ayının sonuna kadar, 9 ayda ülkemizi yaklaşık 20 milyon yabancı turist ziyaret etti. Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin yaklaşık 68 bini Kırgız vatandaşı.  Kırgızistanlıların Türkiye’yi tercih etmelerindeki başlıca sebeplerden biri sağlık turizmi. Kırgız doktorların branşlarında eğitim görmek ve sağlık sektöründeki gelişmeleri takip etmek için Türkiye'deki kamu ve özel hastaneleri ziyaret etmesi ülkemize olan talebe de yansıyor. Ülkelerindeki teknik alt yapı yetersizliğinden dolayı tedavi göremeyen ya da tedavi görmesine rağmen sağlığına kavuşamayan Kırgız hastalar Türkiye'yi tercih ediyor.  Kırgız doktorların ziyaretleri Türk dünyasının parçası olan iki ülke arasında kardeşlik ve işbirliğini geliştirdiği gibi tedavi için Türkiye'ye gelen hasta potansiyelini de arttırıyor. Geride bıraktığımız hafta Kudret Göz İstanbul, göz hastalıkları uzmanı on beş Kırgız doktoru ağırlayarak iki ülke arasındaki ortak çalışmalara ve temaslara bir yenisini ekledi. Branşlarında uygulanan yeni teşhis ve tedavi metotları konusunda inceleme yapmak isteyen Kırgız doktorlar Türk meslektaşları  ile bir araya geldi. Özellikle bıçaksız intralase lazer ameliyatları ve trifokal lenslerin entegrasyonu konusunda bilgi alarak, ülkelerinde karşılaştıkları bazı vakalarla ilgili Türk meslektaşlarının görüşlerine başvurdu.


Kırgız Doktorların Hedefi;  Sağlık Alanında Türkiye Olmak!

Ziyaretçi heyet adına konuşan Bişkek Travmatoloji Hastanesi Göz Bölüm Başkanı Op. Dr. Aigul Ibraimova, uzman hekimlerin ileri teknolojiyle donatılmış bir sistemle dünya standartlarının üzerinde sundukları hizmetlere tanık olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Ibraimova, Türkiye’deki tedavi olanaklarının fazlalığına ve sağlık hizmetlerine erişimin kolaylıklarına da değindi. Kırgızistan’da da benzer imkanları sunmayı hedeflediklerini bu süreçte hem mevcut hastaların tedavi süreçlerinin aksatılmadan yürütülmesinde hem de eğitim ve örnek hizmet kalitesinin sağlanmasında Türkiye ile işbirliğinin önemini vurguladı. Dr. Ibraimova; miyop, hipermetrop, astigmat hastalıklarının tedavilerinde uygulanan bıçaksız intralase lazer uygulamasının ve katarakt hastalıklarının tedavisinde uygulanan trifocal lens entegrasyonunun hastalara sunduğu yarar ve kolaylıkların altını çizdi. Kırgız hastaların da bu tedavilerden yararlanabilmeleri için çalıştıklarını anlattı. Dr. Ibraimova: “Burada uygulanan tedaviler beni çok etkiledi. Maalesef Kırgızistan’da gözün kırma kusurlarında bıçaksız intralase kullanamıyoruz. Burada hastaların kornea yapısına özel farklı tedavi planları çizilebiliyor. intralase tedavisinde olduğu gibi katarakt tedavisinde kullanılan trifocal lens entegrasyonu da hastalara ve doktorlara konfor sağlıyor. Intralase lazerle bilgisayar kontrolünde yüksek hassasiyetle gerçekleşen operasyonlar, hastalar için ağrısız bir süreç sağlıyor ve kornea tabakasında basınç hissinin az hissedilmesini sağlıyor. Komplikasyon riskinin minimum olduğu uygulamaların başarı oranı olağanüstü. Ayrıca bu tedavilerle iyileşme süreci de çok kısalıyor.  Burada edindiğimiz deneyimler mesleki gelişimlerimiz için çok yararlı olduğu gibi bu tedavilerden yararlanmak üzere yönlendireceğimiz hastalarımız için de büyük bir şans oldu.”


Sağlık Turizmine Katkımızdan Dolayı Mutluyuz!

Kudret Göz İstanbul’ un Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Bahadır Kırgızistanlı hekimleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Türkiye, sağlık sektöründe uluslararası standartlarda teknik alt yapı yeterliliğine sahip bir ülke.  Ameliyat deneyimine sahip nitelikli uzman hekimlerle ve her biri kendi alanında yetişmiş, eğitimli insan gücüyle hizmet sunulmakta. Kırgızistanlı meslektaşlarımızın göz sağlığı alanındaki gelişmeleri öğrenmek ve deneyimlerini arttırmak için bizi tercih etmeleri ülkemiz için sevindirici, Kudret Göz İstanbul adına gurur verici. Kendilerini memnuniyet duyarak ağırladık. Yurtdışından gelen hastaların sağlık hizmetleri için ülkemizi tercih etmesi, uluslararası platformda ülke imajını olumlu etkileyeceği gibi diğer turizm alanlarını da destekleyerek, ülkemizin tanıtımına katkıda bulunacaktır. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın,  T.C Sağlık Bakanlığı’nın benzeri ziyaret, temas ve iş birlikleri konusundaki desteklerini arttırmalarını umuyoruz.   Türkiye’nin dünya standartlarındaki medikal yatırım ve mevcut kaynaklarının değerlendirilmesi bu alanda hizmet  sunan her yatırımcının ve vatandaş olarak hepimizin görevi. Sağlık turizmine katkımızın bulunmasından dolayı mutluyuz.”


0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU