Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

Fakik Lens Tedavisi

Fakik Lens Tedavisi
Paylaş
Fakik lens tedavisi; Miyop, hipermetrop ve astigmatizma gibi kırma kusurlarının excimer lazer ile tedavisinin mümkün olmadığı durumlarda göz içine kendi doğal dokusuyla uyumlu, şeffaf bir merceğin yerleştirilmesidir.

Öncelikle uzman hekim tarafından gerçekleştirilecek muayenede gözün kırma kusuru ve derecesi tespit edilecektir. Uygulama için lensin yerleştirileceği, göz boşluğunun yani ön kamara derinliğinin yeterli olup olmadığı özel cihazlar ile ölçülecektir. Kornea dokusunun değerlendirilmesi sonrasında gözün fakik lens operasyonu için uygun olup olmadığına karar verilecektir.

FAKİK Lens Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

-18 yaşından büyük olan hastalara
-Lazer tedavisi için ideal kornea kalınlığına sahip olmayan aynı zamanda 6 numaradan yüksek hipermetrop, 9 numaradan yüksek miyop veya 2 numaradan yüksek astigmatlı hastalara
-Fakik lensin yerleştirileceği, göz boşluğu (ön kamara derinliği) yeterli olan hastalara
-Gözünde glokom (göz tansiyonu), retina ve katarakt hastalıkları bulunmayan hastalara

FAKİK Lens Operasyonu:

Hastaların ağrı hissetmemesi ve gözlerini hareket ettirmemeleri için operasyon öncesi lokal anestezi uygulanmaktadır. Operasyon her bir göz için yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Operasyon sırasında kornea tabakasında küçük bir kesi açılarak lens yerleştirilir. Hastanede yatış gerektirmemekle beraber hasta göz tansiyonu açısından izlenmek ve dinlendirilmek amaçlı 1 -2 saatliğine odaya alınır. Sonrasında taburcu edilir. Operasyonun gerçekleştiği gün göz bandajlı kalır. Ertesi gün hasta kontrole geldiğinde bandaj çıkarılır.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU