Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

Göz İçi Lensler

Göz İçi Lensler
Paylaş
Multifokal Lensler

Multifokal Lensler, FDA (Amerikan Sağlık İdaresi) onaylı olup, hastalara hem yakını hem de uzağı bir arada görme imkanı sunmaktadır. Bu ileri teknolojideki lenslerle miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme kusurlarının aynı anda tedavisi sağlanmaktadır.

Katarak Ameliyatlarında Yakın Gözlüğü İhtiyacına Son!

Katarakt ameliyatlarında hastanın göz içinde bulunan işlevini yitirmiş doğal merceği çıkarılarak, yerine gözün dokusuyla uyumlu şeffaf bir mercek yerleştirilir. Katarakt tedavisinde kullanılan klasik mercekler hastaların uzak mesafeyi iyi görmesini sağlarken, yakın mesafede gözlük kullanımı ihtiyacını devam ettirmektedir. İleri teknoloji ile üretilen Multifokal yani çok odaklı mercekler ise hastalara hem uzak, hem de yakın mesafede net görüş kazandırmaktadır.

Trifokal Lensler                           

Akıllı lens ya da üç boyutlu görüş gibi isimlerle anılan Trifokal lensler hem yakın, hem uzak, hem de orta mesafede net görüş sağlamaktadır. Trifokal lensler, kornea kalınlığı uygun olmadığı için lazer uygulanamayan miyop, hipermetrop, astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisinde uygulanır. Ayrıca hem kataraktı olan hem de kırma kusuru olan gözlerin tedavisinde de multifokal lensler gibi trifokal lensler de uygulanmaktadır.  Trifokal lensleri özellikle 45 – 50 yaş üzerinde olup gözlükleriyle vedalaşmak isteyen hastalar tercih etmektedir. 45 yaşından sonra göz merceği doğal esnekliğini kaybederek yakın mesafeye odaklanma yeteneğini yitirmeye başlar. Yaş almaya bağlı olarak yakını görememe sorunu yani Presbiyopi görülmeye başlar.  Günümüzde orta ve ileri yaş dönemlerinde aktif bir biçimde süren bilgisayar, araç kullanımı gibi günlük faaliyetler orta mesafede de net görüş ihtiyacını arttırarak akıllı trifokal lens teknolojisini ortaya çıkarmıştır.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU