Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

PRK / NO TOUCH LAZER

PRK / NO TOUCH LAZER
Paylaş
NO TOUCH / PRK Lazer, miyop, hipermetrop ve astigmatizma  gibi gözün kırma kusurlarının Excimer Lazer ile düzeltildiği bir tedavi yöntemidir.
Bu yöntemde Lasikte olduğu gibi korneada flep adı verilen kesi oluşturulmaz.  Lazer direkt olarak dış yüzeyden uygulanır. NO TOUCH LAZER / PRK uygulamalarında korneanın en üstündeki zar gibi ince epitel doku sıyrılarak alttaki yatak dokuya Excimer Lazer uygulanır. Excimer Lazer ile göz kusuru düzeltildikten sonra epitelyum dokunun hızlı iyileşmesi sağlanmak ve iyileşme sürecinde yaşanacak ağrıyı minimalize etmek için geçici koruyucu numarasız, şeffaf lens konulur. Operasyon öncesinde göz damla ile uyuşturulduğu için NO TOUCH LAZER / PRK uygulaması sırasında hastalar ağrı duymaz.

Uygulama sonrası yerleştirilen geçici, koruyucu lensler operasyondan yaklaşık 3 – 4 gün sonra doktor kontrolünde çıkarılır. NO TOUCH LAZER / PRK uygulamalarında tüm excimer lazer uygulamalarında olduğu gibi hastaların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve gözlük numaralarında ilerlemenin durmuş olması şartı vardır.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU