Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

PTK

PTK
Paylaş
Bazı gözlerin kornea yani saydam tabakasında enfeksiyonlar, kazalar gibi çeşitli nedenlerle çizikler, izler ya da lekeler bulunabilir. Excimer lazer teknolojisi ile PTK yöntemi uygulanarak korneadaki bu çizikler, izler ya da lekeler silinerek hastaların net görmesi sağlanabilmektedir.

Anestezik damla ile gözler uyuşturulur. Hasta uygulama sırasında ağrı ya da sızı hissetmez. Gerekli sterilizasyon sağlanır. Tedavi esnasında hastanın göz kırpmasını, göz kapaklarının kapanmasını engellemek için “blefarosta” denen alet kullanılır. Görme kalitesini bozan çizik ve lekeler  excimer lazer tedavisi ile giderilir. Uygulama sonrasında gözü korumak amaçlı geçici, numarasız, yumuşak, kontakt lensler takılır.  Antibiyotikli damla damlatılarak blefarosta gözden çıkarılmasıyla uygulama sonlandırılmış olur. Lensler doktor kontrolünde tedaviden 3 – 5 gün sonra çıkarılmaktadır.

-PTK yöntemi tek göz için yaklaşık 5 dakikada uygulanabilmektedir.

-PTK yöntemi, çizik ve lekelerin korneanın yüzeyinde olduğu durumlara uygulanabilir. Korneanın derin tabakalarında yer alan çizik ve lekeler için PTK tedavisi uygulanamaz.

-Hassas yara izi bırakmayan bir girişimdir.

-PTK tedavisinin uygulanamadığı, leke ve çiziklerin korneanın derin tabakalarında bulunduğu durumlarda tedavi için kornea nakli gerekmektedir.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU