Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

Refraktif Lens Değişimi

Refraktif Lens Değişimi
Paylaş
REFRAKTİF (Clear) Lens Değişimi

Refraktif (Clear) Lens değişimi, “göz içi mercek değişimi”,  “şeffaf lens değişimi” gibi isimlerle de anılmaktadır. Bu yöntemle katarakt ameliyatlarında olduğu gibi göz içindeki doğal mercek gözün dokusuyla uyumlu şeffaf bir lensle değiştirilir. Excimer lazer tedavisine uygun olmayan, yakını ve uzağı görme şikayetine sahip hastalarda gözün numarasını ortadan kaldırmak için kullanılır. Uzak ve yakın görme şikayetlerinin giderilmesinin yanı  sıra astigmatın tedavisinde de uygulanır.

Refraktif  (Clear) Lens Değişiminin Sunduğu Avantajlar:

-Uzak, yakın mesafeyi görme ya da astigmat şikayeti olan fakat lazer tedavisi için uygun olmayan hastalara gözlüklerinden kurtulma imkanı sunar.
-Katarakt hastalarında, katarakt hastalığının giderilmesini sağladığı gibi, uzak ve yakın görme şikayetlerinin de aynı anda tek bir operasyonla giderilmesini sağlar.
-İleri derecede görme kaybı söz konusu olmadığı takdirde göz tansiyonu hastalarında da uygulanabilinmektedir.
-Tedavi her bir göz için yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

Refraktif  (Clear) Lens Değişimi Uygulaması:

Öncelikle hastaların detaylı bir göz muayenesi gerçekleştirilir. Muayenede tedavi planı çizilerek, ameliyatta hangi göz içi merceğin uygulanacağına karar verilir.

Göz İçi Lensler:

-Monofokal
-Multifokal
-Trifokal (Akıllı Lensler) olmak üzere üçe ayrılır.

Göz içine uygulanacak merceğin kararlaştırmasında gözün yapısı kadar  hastanın yaşam biçimi ve ihtiyaçları da değerlendirilerek, tespit edilir. Operasyon öncesinde hastanın ağrı hissetmemesi için anestezi uygulanır. Operasyon sırasında gözün kornea tabakasında küçük bir kesi yapılır. Fako cihazı ile mevcut lens alınarak, yerine hastaları gözlüklerinden kurtaracak saydam mercek yerleştirilir. İşlem yaklaşık 10 dakikada tamamlanmaktadır. İyileşme süreci, hastadan hastaya göre farklılık göstermekle birlikte birkaç gün gibi kısa bir sürede hastalar görüş netliğine kavuşur. Ameliyatın ertesi günü görmede belirgin bir düzelme fark edilmekte, çalışanlar da 1 -2 gün içerisinde iş hayatlarına dönebilmektedir.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU