Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

Göz içi mercek nedir?

Akıllı lensler göz içi mercek ve göz içi lens olarak ta adlandırılbilirler.

Göz içi mercek nedir?
Paylaş
HAYAT HER YAŞTA GÖRMEYE DEĞER!

Katarakt ve presbiyopinin (yaş almaya bağlı olarak yakını görememe) tedavisinde kullanılan “Akıllı Lensler” hem yakın, hem uzak, hem de orta mesafede net görüş sağlıyor.

Katarakt ve  presbiyopinin tedavisinde kullanılan göz içi mercek uygulamaları ve halk arasında lazerli ya da dikişsiz yöntem olarak bilinen FAKO tekniği (fakoemülsifikasyon) ile  katarakt ameliyatları hakkında ücretsiz bilgi almak için lütfen formu doldurun. Uzmanlarımız sizi arasın!

KATARAKT NEDİR, KİMLERDE GÖRÜLÜR?

Halk arasında göze perde inmesi, aksu isimleriyle de bilinen katarakt dünyadaki en yaygın görme kaybı nedenidir. Göz içerisindeki doğal merceğin matlaşması sonucu görme netliğinin bozulmasına neden olan katarakt sıklıkla 60 yaş üzerinde görülür.  Bununla birlikte doğumsal olarak yeni doğan bebeklerde ve göze alınan darbeler, göz içi iltihapları gibi nedenlerle çeşitli yaşlarda ortaya çıkabilir.

KATARAKT NASIL TEDAVİ OLUR?

Katarakt, ilaç veya gözlükle tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Tek tedavi yöntemi ameliyattır. Operasyonla matlaşarak işlevini yitiren doğal lensin yerine gözün doğal yapısına uygun göz içi mercekleri yerleştirilir.

PREMIUM AKILLI LENS NEDİR?

Premium Akıllı lensler, hem miyop, hem hipermetrop, astigmat gibi görme problemlerine hem de katarakta aynı anda çözüm sunan göz içi merceklerdir. Tıbben Trifokal mercek adını verdiğimiz premium akıllı lensler halk arasında ömürlük lens, üç odaklı mercek gibi isimlerle de anılır.

PREMIUM AKILLI LENS KİMLERDE KULLANILIR?

40 – 45 Yaş Üzeri Olup Gözlüklerinden Kurtulmak İsteyenlerde:

Premium Akıllı lensler, 45 yaş sonrasında yaş almaya bağlı olarak görülen yakını görememe sorunu presbiyopinin tedavisinde de kullanılan premium akıllı lensler yakın gözlüğü kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır.

Katarakt Tedavisinde

Katarakt tedavisinde kullanılan premium akıllı lensler yakın gözlüğü ihtiyacına son verir. Katarakt tedavisinde üç odaklı premium akıllı lenslerin yanı sıra tek odaklı Monofokal ve iki odaklı Multifokal lensler de kullanılmaktadır. Monofokal lensler tek odaklı,  Multifokal lensler yakın ve uzak olmak üzere çift odaklı göz içi merceklerdir.

Kırma Kusurlarında Lazere Alternatif

Hipermetrop, miyop, astigmat gibi görme bozukluklarının tedavisinde excimer lazer uygulamalarının yanı sıra kullanılan yöntemlerden biri de göz içi lens operasyonlarıdır.  Göz içi lens operasyonları lazer tedavisi için uygun kornea kalınlığına sahip olmayan ve ileri derecede göz bozukluğu olan hastalarda uygulanabilir. Böylelikle akıllı lensler, excimer lazer tedavisinden yararlanamayan hastaların gözlük kullanım ihtiyacına çözüm sunar.

KATARAKT BELİRTİLERİ NELERDİR?

-Görmede yavaş yavaş azalma
-Işığa karşı hassasiyet
-Çift görme
-Okuma zorluğu
-Sonradan uzağı görme bozukluğu ortaya çıkması
-Renklerde sararma ve soluklaşma
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU