Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Haberler

Haberler
Paylaş

Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da neredeyse çoğumuzun aklına ‘’Ramazanda göz damlası kullanırsak orucumuz bozulur mu?’’ sorusu geliyor. Birçok insan bu korkuyla devam eden tedavilerine ara veriyor. Düzenli takip edilmesi gereken diyabetik retinopati, makula dejenerasyonu (sarı nokta hastalığı), glokom (göz tansiyonu) vb. gibi hastalıklara zamanında müdahale edilmediği takdirde göz sağlığımız büyük ölçüde riske giriyor.


Konuyla ilgili Diyanet İşleri Bakanlığı'nın bildirdiği üzere; göz damlası orucu bozmamaktadır. Bu yüzden tedavilerinizi ihmal etmeyin. Ramazan ayında da düzenli göz muayenenizi olarak gönül rahatlığıyla göz damlalarınızı kullanabilirsiniz. Unutmayalım ki sağlık ertelemeye gelmez!


Glokom, göz içi basıncının yükselmesiyle görme sinirlerine zarar veren bir hastalıktır. Halk arasında göz tansiyonu, karasu hastalığı olarak bilinir. Tüm dünyada görülen kalıcı görme kayıplarının başlıca nedenlerinden biridir.

Her yıl 8-14 Mart Glokom Farkındalık Haftası olarak kutlanarak hastalığın bilincine varılması amaçlanır. Kudret Göz İstanbul olarak Uzman Hekim kadromuz ve hassas ölçümler yapan Tonometre cihazlarımızla erken teşhisle, herhangi bir belirti vermeden ilerleyen bu sinsi hastalığın yol açacağı görme kayıplarının önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Glokom hastalarının düzenli göz muayenesini yaptırarak, doktorunun önerilerini uyguladığı takdirde tedavide başarı şansı o kadar artar. Siz de glokom haftasında sevdiklerinizi bilgilendirin, düzenli göz muayenenizi ihmal etmeyin.

Kudret Göz İstanbul olarak sokağa çıkma kısıtlaması olan Cumartesi günleri de 09:00 – 13:00 saatleri arasında hizmetinizdeyiz. Merkezimiz tarafından gönderilen randevu bilgilendirme mesajı ile cumartesi günleri de sağlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri 09:00 – 13:00 saatleri arasında polikliniklerimiz hizmet sunmaktadır. Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması bulunan saatlerde muayene ve tedavi randevuları bulunan 65 yaş üstü ve 18  yaş altı hastalarımıza da randevu bilgilendirme sms ve yazıları göndermekteyiz. Sağlık hizmetlerimizden kesintisiz olarak yararlanabilmeleri için hastalarımıza yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde gerekli kolaylıkları sunmaktayız.

Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Kadınların siyasi, ekonomik, sosyal alanda eşit haklarla kendilerini özgür bir şekilde ifade etmeleri ve bu alanlarda erkeklerle aynı haklara sahip olarak çalışabilmeleri bugünün kutlanmasındaki temel amaçtır.


Kudret Göz İstanbul her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Kadınlar Gününü personel ve hastalarıyla beraber kutladı. Gelen bütün kadın hastaları karanfille karşılayarak yüzlerini güldüren Kudret Göz İstanbul kadın personelini de sevindirdi. Tebessümleri fotoğraflara yansıyan kadın hastalar ve personelle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyerek o anları ölümsüzleştirdik.


Kudret Göz İstanbul ailesi olarak dokunduğu her yeri güzelleştiren, anlam kazandıran, bütün emekçi kadınlarımızın ‘’Kadınlar Gününü’’ kutlarız.

Bir seneyi devirerek 365 günlük yeni bir maceraya başladığımız bu günlerde size küçük bir sürprizimiz var. Sizler için bilgisayarlarınıza, cep telefonlarınıza yükleyebileceğiniz online 2019 takvimi hazırladık. Takvimimizde 2019’un önemli gün ve haftalarını derledik fakat her bir günü özel kılacak elbette ki sizin anılarınız. Sizlere mutluluk, sevgi, huzur ve sağlıkla geçecek dolu dolu 365 gün diliyoruz. Online takvimi indirmek için tıklayınız.
Yeni yılın diğer sürprizi de hem dikkatinizi ölçecek, hem de sizlere eğlenceli vakit geçirtecek. Halkla ilişkiler ve pazarlama ekibimiz biraz da olsa yüzlerinizi gülümsetmek, yoğun tempoyla geçen bir günde molanıza eşlik etmek için bir test hazırladı. Dikkatinizi ölçmek ve teste  başlamak için tıklayınız.

Test sonuçlarına güvenenler sosyal medyada paylaşırken bizi de etiketleyin lütfen.   Yeni yılda daha çok sürprizle karşınızdayız.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU