Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Haberler

Haberler
Paylaş

Gözde Hepatit B Belirtileri

Hepatit sarılık olarak da bilinen bir karaciğer iltihabıdır. Hepatit B; salya, tükürük, kan, ter veya cinsel aktivite gibi durumlarda salgılanan vücut sıvılarının aracılığıyla bulaşır. Özellikle Hepatit B’nin en çok kan teması yoluyla bulaştığı biliniyor. Bu nedenle manikür, pedikür ya da dövme gibi işlemler yapılırken dikkat edilmesi gerekmektedir.


Hepatit genelde gözlerin ak kısmının sarı renk almasıyla kolaylıkla anlaşılan bir hastalıktır. Ancak Hepatit B ve C hastalıklarında gözde kuruluk, batma  ve yaşarma gibi farklı bulgular da ortaya çıkabiliyor. Bu belirtiler daha fazla ilerlediğinde gözde göz kuruluğu, kornea iltihabı (keratit) denilen daha rahatsız edici olan kornea bulgularına da yol açabiliyor. Göz kuruluğu, kornea iltihabı (keratit), vaskülit (retina damar iltihabı), optik nörit (optik sinir iltihapları), göz kas felçleri rahatsızlıklarında hepatiti de mutlaka ayırıcı tanıda akılda bulundurmak gerekiyor.


Hastalık ilerledikçe gözdeki bulguları daha da artıyor. Göz muayenesinde ‘‘Hepatit’’ tanısı konulursa hastalığın kronik safhalara ve daha ileri olan siroza gitmesi de önlenebilmektedir.


Hastalığın diğer belirtileri de ishal, dışkı renginde değişiklik, iştah kapanması, aşırı yorgunluk, halsizlik, ödem, baş ve vücut ağrıları gibi kendini göstermektedir.


Gözden ‘‘Hepatit’’ belirtisi veren hastalar, göz sağlığını korumaları için hepatitin akut ataklarında daha dikkatli olmalı ve gözde diğer belirtiler de başladığında bunlar dikkate alınıp önemsenmelidir.


Her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da neredeyse çoğumuzun aklına ‘’Ramazanda göz damlası kullanırsak orucumuz bozulur mu?’’ sorusu geliyor. Birçok insan bu korkuyla devam eden tedavilerine ara veriyor. Düzenli takip edilmesi gereken diyabetik retinopati, makula dejenerasyonu (sarı nokta hastalığı), glokom (göz tansiyonu) vb. gibi hastalıklara zamanında müdahale edilmediği takdirde göz sağlığımız büyük ölçüde riske giriyor.


Konuyla ilgili Diyanet İşleri Bakanlığı'nın bildirdiği üzere; göz damlası orucu bozmamaktadır. Bu yüzden tedavilerinizi ihmal etmeyin. Ramazan ayında da düzenli göz muayenenizi olarak gönül rahatlığıyla göz damlalarınızı kullanabilirsiniz. Unutmayalım ki sağlık ertelemeye gelmez!


Glokom, göz içi basıncının yükselmesiyle görme sinirlerine zarar veren bir hastalıktır. Halk arasında göz tansiyonu, karasu hastalığı olarak bilinir. Tüm dünyada görülen kalıcı görme kayıplarının başlıca nedenlerinden biridir.

Her yıl 8-14 Mart Glokom Farkındalık Haftası olarak kutlanarak hastalığın bilincine varılması amaçlanır. Kudret Göz İstanbul olarak Uzman Hekim kadromuz ve hassas ölçümler yapan Tonometre cihazlarımızla erken teşhisle, herhangi bir belirti vermeden ilerleyen bu sinsi hastalığın yol açacağı görme kayıplarının önüne geçmeyi hedefliyoruz.

Glokom hastalarının düzenli göz muayenesini yaptırarak, doktorunun önerilerini uyguladığı takdirde tedavide başarı şansı o kadar artar. Siz de glokom haftasında sevdiklerinizi bilgilendirin, düzenli göz muayenenizi ihmal etmeyin.

Kudret Göz İstanbul olarak sokağa çıkma kısıtlaması olan Cumartesi günleri de 09:00 – 13:00 saatleri arasında hizmetinizdeyiz. Merkezimiz tarafından gönderilen randevu bilgilendirme mesajı ile cumartesi günleri de sağlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri 09:00 – 13:00 saatleri arasında polikliniklerimiz hizmet sunmaktadır. Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması bulunan saatlerde muayene ve tedavi randevuları bulunan 65 yaş üstü ve 18  yaş altı hastalarımıza da randevu bilgilendirme sms ve yazıları göndermekteyiz. Sağlık hizmetlerimizden kesintisiz olarak yararlanabilmeleri için hastalarımıza yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde gerekli kolaylıkları sunmaktayız.

Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından her yıl 8 Mart'ta kutlanan uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Kadınların siyasi, ekonomik, sosyal alanda eşit haklarla kendilerini özgür bir şekilde ifade etmeleri ve bu alanlarda erkeklerle aynı haklara sahip olarak çalışabilmeleri bugünün kutlanmasındaki temel amaçtır.


Kudret Göz İstanbul her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Kadınlar Gününü personel ve hastalarıyla beraber kutladı. Gelen bütün kadın hastaları karanfille karşılayarak yüzlerini güldüren Kudret Göz İstanbul kadın personelini de sevindirdi. Tebessümleri fotoğraflara yansıyan kadın hastalar ve personelle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyerek o anları ölümsüzleştirdik.


Kudret Göz İstanbul ailesi olarak dokunduğu her yeri güzelleştiren, anlam kazandıran, bütün emekçi kadınlarımızın ‘’Kadınlar Gününü’’ kutlarız.

0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU