Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

Tamam Gizlilik Politikası

Katarakt Ameliyatı Sonrası

Katarakt ameliyatı sonrası ertesi günü hasta görmede belirgin bir düzelme olduğunu fark edecektir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci, hastaya göre farklılık göstermekle birlkte uzak ve yakın mesafede net görüşe kısa sürede sahip olacaktır.

Katarakt Ameliyatı Sonrası
Paylaş
Katarakt göz içindeki net görmemizi sağlayan doğal merceğin matlaşması sonucu görme netliğinin bozulmasıdır. Katarakt başlangıçta gözün tamamını kaplamadığı için görmede belirgin düzeyde bir bozulma oluşmaz. Genellikle katarakt yıllar içerisinde yavaş yavaş ilerleyen bir hastalıktır.

Katarakt Kimlerde Görülür ?

Daha çok yaşa bağlı gelişen bir rahatsızlıktır. Ancak yeni doğan bebekler, şeker hastaları, gözüne darbe almış kişiler ve uzun süreli kortizonlu ilaç kullananlarda görülebilir.

Kataraktın Belirtileri :

-Görmede yavaş yavaş azalma
-Işığa karşı hassasiyet
-Çift görme
-Okuma zorluğu
-Sonradan uzağı görme bozukluğunun ortaya çıkması
-Renklerde sararma ve matlaşma

Katarakt Tedavisi

Kataraktın ilaç veya gözlükle tedavisi mümkün değildir. Tek tedavi yöntemi ameliyattır. Katarakt ameliyatları lokal anestezi ile hasta uyutulmadan yaklaşık 15-20 dakika süren operayonlardır. Ameliyat ile göz içinde matlaşan lens yerine göz içi merceklerin yerleştirilmesi sağlanır.

“Katarakt Tedavisi ile her yaşta konforlu ve doğal görüş sağlanır.”

Multifokal Lensler

“Uzak ve Yakın Mesafede Gözlüksüz Görüş…”

Multifokal lens; yakını ve uzağı bir arada gösterme özelliğine sahip, FDA (Amerikan Sağlık İdaresi) onaylı göz içi merceği çeşididir. Bu mercek; miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme kusurlarının tedavisini de aynı anda sağlar.

Katarakt ameliyatı ile göz içine yerleştirilen standart göz içi lensler yalnızca uzağı net görmeyi sağlarken multifokal lenslerin kullanımı ile hasta hem yakın hem de uzağı gözlüksüz görme şansına sahip olmaktadır.

KATARAKT TEDAVİSİNDE PREMIUM AKILLI LENSLER (Trifokal Lensler)

 “Uzak, yakın ve Orta mesafede Mükemmel Görüş”

Üç boyutlu görüş diye de bilinen trifokal lensler; günümüz ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş bir göz içi lens çeşididir. Günümüz insanı orta ve ileri yaş döneminde eskiye oranla daha aktif çalışmakta ve yaşamaktadır. Bilgisayar kullanımı, araç kullanımı gibi faaliyetlerine uzun dönemler devam etmektedir. Bu nedenle yalnızca uzak ve yakın görme netliği sağlayan lensler uzak ve yakını çok iyi göstermekle birlikte orta mesafede yetersiz kalmaktadır.

Çünkü hastaya Multifokal mercek takıldığında, hasta gözlüksüz olarak uzağı ve  yakını iyi görür ama ara mesafeyi, yani 40 cm ile 1 metre arasını, özellikle de 40 cm – 80 cm arasında kalan mesafeyi net göremeyebilir. Böyle durumlarda trifokal lensler kullanılmaktadır.

Trifokal Lensler tüm mesafelerde renk farklılığını net görmenizi, geçiş mesafelerde (uzaktan ortaya, ortadan yakına) kesintisiz görmenizi sağlar. Aynı zamanda yine mercek özelliği ile gece görüşlerinde herhangi bir parlama söz konusu olmaz.

Merceğin UV  koruma özelliği, gözlerinizi güneş  ışınlarının zararlı etkilerinden koruyarak yaşa bağlı oluşacak hastalıklardan korur.

Premium Akıllı Lensler (Trifokal Lensler) Kimlere Uygulanır?

-45 – 50 yaş üstünde yakını görme şikayeti olan hastalar. Bu hastalarda görme şikayetlerinin giderilmesinde excimer lazer tedavisi ile istenilen başarı elde edilememektedir. Premium  Akıllı Lensler ise hedeflenen sonuçları sunan başarılı bir yöntem olmuştur.
-Kornea kalınlığının az olması nedeniyle excimer lazere izin verilmeyenler
-Kataraktı olan ve yüksek kırılma kusuru olan hastalar
-Göz numarasının ilerlemediği, sabit olduğu hastalar

Ameliyat Sonrası

Ameliyatın ertesi günü hasta görmede belirgin bir düzelme olduğunu fark edecektir. İyileşme süreci, hastaya göre farklılık göstermekle birlikte uzak ve yakın mesafede net görüşe kısa sürede sahip olacaktır.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU