Türkçe English Pусский Deutsch
Bizi Takip Edin
Facebook'ta takip edin Instagram'da Takip Edin Youtube'da takip edin

PRK

PRK
Paylaş
PRK, miyop, hipermetrop ve astigmatizma  gibi gözün kırma kusurlarının Excimer Lazer ile düzeltildiği bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntemde Lasikte olduğu gibi korneada flep adı verilen ince tabaka, kesi oluşturulmaz.  Lazer direkt olarak dış yüzeyden başlar. PRK operasyonunda korneanın en üstündeki epitel doku yani zar gibi ince canlı doku sıyrılarak alttaki yatak dokuya Excimer Lazer uygulanır. Excimer Lazer ile göz kusuru düzeltildikten sonra epitelyum dokunun hızlı iyileşmesi sağlanmak ve iyileşme sürecinde yaşanacak ağrıyı minimalize etmek için geçici koruyucu numarasız, şeffaf lens konulur. Operasyon öncesinde göz damla ile uyuşturulduğu için PRK uygulaması sırasında hastalar ağrı duymaz.

Uygulama sonrası yerleştirilen geçici, koruyucu lensler operasyondan yaklaşık 3 – 4 gün sonra doktor kontrolünde çıkarılır.  PRK uygulamasından sonra Epitel dokunun iyileşme sürecinde, yaklaşık 2 – 4 gün, hastada ağrı şikayeti görülür.

Kornea tabakasının kalınlığının ince olduğu, özellikle 500 mikronun altında olduğu hastalarda, ve göz numarası ilasike uygun olmayan hastalara önerilebilmektedir.  PRK uygulamalarında tüm excimer lazer uygulamalarında olduğu gibi hastaların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve gözlük numaralarında ilerlemenin durmuş olması şartı vardır.
0216 545 64 64İLETİŞİM FORMU