HIZLI RANDEVU FORMU

Katarakt Operasyonu Sonrasında Kullanılacak İlaçlar

Katarakt cerrahisi işlemleri gerçekleştirildikten sonra hastanın hızlı şekilde normal hayatına dönebilmesi için kullanması gereken birtakım ilaçlar bulunur. Bu ilaçlar doktor tarafından reçete edilir ve kullanılması son derece önemlidir. Ameliyat sonrasında genel olarak damla kullanımına önem verilir.


Fako Cerrahisi ile Katarakt Tedavisi

Fako cerrahisi kataraktın tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bazı katarakt türlerinde standart gözden daha farklı özellikler görülebilir. Böyle durumlarda da Fako cerrahisinden yararlanılır. Ek aletler ve yöntemler kullanılarak hastalığın tedavisi gerçekleşebilir.
Örnek vermek gerekir ise göz bebeği çok büyümeyen hastalarda iris çengeli kullanılması gerekir. Göz bebeğinin büyütülmesi için ek aletler gerekebilir. Bundan dolayı her katarakt hastası için standart bir uygulama yapılmasından bahsetmek mümkün olmaz. Şeker hastası olan kişilerde göz bebeğinin büyümemesi sık karşılaşılan durumlar arasında yer alır. Bunlara ek olarak gözünde yapışıklıklar gelişen üveit hastalar risk grubunda gösterilebilir. Fako cerrahisinin en önemli özelliği ise küçük kesilerden yararlanılıyor olmasıdır. Damla anestezi ile yapılarak dikiş kullanılmadığından fako katarakt cerrahisi olarak bilinir. Katarakt cerrahisi mikrocerrahi gerektiren bir uygulama olduğu için hekimin tecrübesi bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Bu ameliyat ile göz içerisindeki mercek tamamen temizlenerek yerine bırakılan arka kapsül kesesi içerisine yeni lensin yerleştirilmesi sağlanır. Göz içerisine antibiyotik uygulanır. Bu süreç sonrasında da cerrahi işlem sonlandırılır. Katarakt cerrahisi işlemine ihtiyaç halinde uzman doktorların tedavisine başvurmak son derece önemlidir.


Katarakt Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

Katarakt tedavi maliyetleri kişiden kişiye değişebilir ve bu maliyetlerin belirlenmesinde en önemli faktörlerden biri kullanılacak cerrahi tekniktir. Genellikle, katarakt ameliyatı maliyetleri hastanın tercih ettiği akıllı lensin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Göz hekiminiz, mesleğiniz ve yaşam tarzınıza en uygun akıllı lensi seçmenize yardımcı olacaktır. Dolayısıyla, katarakt ameliyatı maliyetleri seçilen lensin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.”

Randevu ve fiyat bilgisi almak için lütfen tıklayınız.

Yukarıda yazılanlar bilgilendirme amaçlıdır. Eğer tıbbi bir endişeniz veya sorunuz varsa lütfen göz doktorlarımızdan randevu alınız.